Krč počtvrté – trojnásobné předávání nejenom ZRNíčKA – 2.10.2009

Již čtvrté ZRNíčKO do Dětského centra, Praha KrčPředávání číslo jedna – k tomu došlo vlastně už den před tím. Sešla jsem se s mojí nástupkyní Alenou Velíškovou (na BC Aaala), poobědvaly jsme spolu (no nic moc), popovídaly jsme si (tak to bylo mnohem lepší) a domluvily se, že tedy ano… Alena je ochotná věnovat svůj volný čas projektu „Darujeme nejen hračku“ za odměnu, která je opravdu k nezaplacení a tou je dobrý pocit z pomoci druhým. Myslím si, že je to moc šikovná, přemýšlivá a hodná holka a bude určitě tím správným člověkem na správném místě. A já se mohu zase trošku víc věnovat BabyKlokánkům a jejich maminkám. Ali, díky!

Předávání číslo dvě – se odehrálo v přijímací kanceláři Dětského centra v Krči. Přivezla jsem dva kočárky a dvě velké tašky plné her, knih, dvd, videokazet, hygienických potřeb, dřevěných hraček… prostě zrnek, které jsou pro dětičky v centru velmi potřebné, nahlédnout na konkrétní ZRNKA můžete i na FacebookuZRNKAřům díky!

Předávání číslo tři – toho jsem se zúčastnila úplně náhodou. Ve stejnou dobu, kdy jsem přijela autem se zrnky do Dětského centra, přijela tam také sanitka. Když jsem předávala v přijímací kanceláři ZRNíčKA od vás do rukou sekretářky, předávala sestřička, která přijela sanitkou z nemocnice, miminko do rukou ředitelky domova… chlapečka Michala, našli ho v babyboxu právě na svátek Michala. „Jéé miminko!“… to byla moje první myšlenka a snažila se nakouknout na ten uzlíček. Vtom mi to začalo docházet. To miminko nějaká maminka nosila devět měsíců pod srdcem, pak ho porodila, zabalila a uložila do babyboxu. Slzy mi šly do očí, musela jsem to rozdýchat. Vždyť příroda nám dala instinkty a jedním z nejsilnějších je právě mateřský pud. Ta vazba mezi mámou a jejím dítětem. Bylo mi té mámy líto. Co se musí stát, aby se takto zachovala?

Možná ji její vlastní máma odvrhla, možná nepoznala rodičovskou lásku, a proto ji neumí dávat. Pak si říkám, proč nás ve škole učí hlavní města států, která za pár let už hlavními městy nejsou a neučí nás, jak se snažit nejenom přežít, ale i žít co nejšťastněji?

Možná se bojí, že by své miminko, sebe neuživila. Pak si říkám, proč nás ve škole učí jak máme spočítat obsahy, objemy těles a neučí nás, jak plánovat rodinu, svůj další život, jak hospodařit?

Možná ji její přítel (manžel…) přesvědčil, aby se miminka vzdala a ona ho poslechla. Pak si říkám, proč nás ve škole učí, že se máme chovat slušně (co to je?), být hodní (co to je?) a neučí nás říkat ne, když cítíme, že na to máme právo?

Možná si myslela, že se nezvládne o miminko postarat, že bude špatná máma. Pak si říkám, proč nás tak moc kritizují a tak málo chválí?

Možná, že někdo namítne, že je super, že jsou babyboxy, vždyť by taková máma mohla své miminko také zabít a to by bylo ještě horší… možná má pravdu. Je pravda, že babyboxy jsou tím nejjednodušším řešením.

Já musím myslet na tu mámu, která to miminko porodila. Možná se někde opíjí, fetuje, aby zapomněla.

Možná kdyby ji někdo podal pomocnou ruku, byla by dobrá máma.

Možná, kdyby věděla, že v Dětském centru Praha Krč ji nabídnou anonymní azyl a pomoc, kde může počkat do porodu a po porodu se rozhodnout, co dál, využila by toho.

Možná by se rozhodla pro cestu mámy svého miminka a využila opory, kterou by ji centrum nabídlo.

Možná by se rozhodla předat miminko k adopci a adoptivní rodiče by tak měli v rukou důležitou genetickou informaci Michala a díky tomu mu mohli pomoci mnohem víc

Bohužel, tato možnost není tak komerčně známá jako babyboxy.

A bohužel jsou i jiné možnosti v našem státě: http://www.tyden.cz/tema/tomu-dite-vzala-tomu-dite-dala_739.html

No jo kdyby… možná… je před námi ještě dlouhá cesta…

Přeji Michalovi, aby ho jeho životem provázela šťastná hvězda, aby našel rodiče, kteří ho připraví pro šťastný život…

vaše ivig

110 odpovědí na “Krč počtvrté – trojnásobné předávání nejenom ZRNíčKA – 2.10.2009”

  1. Pingback: Alexander
  2. Pingback: Chester
  3. Pingback: alfredo
  4. Pingback: Nelson
  5. Pingback: brett
  6. Pingback: eric
  7. Pingback: Armando
  8. Pingback: Carlos
  9. Pingback: Francis
  10. Pingback: angelo

Napsat komentář