Kdo jsme

Představit ty, kteří tvoří ZRNKA z.s., není vůbec lehký úkol. Zakladateli a členy totiž nejsou slavní herci či zpěváci, ani partneři politiků nebo jiné mediálně slavné hvězdy.

O to raději si Vám dovolujeme představit uživatele mateřského serveru www.baby-cafe.cz. Rozhodně ale neznamená, že jsou součástí sdružení jen maminky, babičky, slečny či mladé paní. Život Baby–Café totiž spolu s námi prožívají také tatínkové, manželé, partneři nebo dědečkové. Nebyly bychom ženy, kdybychom k tématům a tomu, co nás zajímá, nedokázaly nadchnout i své drahé muže.

Právě z nadšení a touhy pomáhat lidem kolem sebe vzniklo 22.09.2008 Občanské sdružení ZRNKA. Od 30.11.2015 jsme se dle požadavků NOZ (Nového občanského zákoníku – 89/2012 Sb.) přetransformovali v ZRNKA, zapsaný spolek.

Stejně tak bychom chtěli zaujmout a získat pomoc pro ty, kteří ji potřebují. Těmi nejzranitelnějšími jsou totiž děti a právě těm jsme se rozhodli pomáhat. Ona dětská duše je bohužel nejzranitelnější a křehčí, než nejjemnější sklo. Ale i přes tu křehkost jsou to děti, které se svým osudem a bolestí bojují ze všech sil, odhodlaně a mnohdy s větší silou, než s jakou bychom bojovali my, dospělí. On úsměv takového dítěte je největší hybnou pákou, dá vám pocit jistoty, energie a i když už si myslíte, že nemáte sílu jít dál, právě pohled či jeden jediný úsměv malého človíčka vám poví, že stojí za to vydržet a bojovat…

Chtěli bychom společně dokázat rozzářit spoustu takových úsměvů a jednou z možností je zajistit pro děti to, co je mnohdy pro jejich běžný pohyb či život nedosažitelné. Snad jim alespoň takto zkusíme dát šanci žít o trošku jednodušeji a tím pádem i šťastněji.

.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Napsat komentář