Davídek

Davídek se narodil v roce 2006. Hned druhý den po porodu u něj diagnostikovali zrcadlové otočení všech vnitřních orgánů, a s tím i padlo první podezření na Kartagenerův syndrom, respektive Primární ciliární dyskinezi (PCD).

.

..

.

.

.

.

.

.


Po asi třikrát provedeném potním testu pro vyloučení cystické fibrózy, Davídka bezúspěšně léčili na astma až do roka, pak se dostal do FN Motol, kde Davídkovi v listopadu 2007 udělali první bronchoskopii, ze které pomocí elektronové mikroskopie potvrdili Davídkovu diagnózu. A od této doby je často dlouhodobě na antibiotické léčbě kvůli špatným endoskopickým nálezům a ne příliš příznivému nálezu z CT plic, k tomu inhaluje léky 2-3x denně a bere sirup na ředění hlenů, důležité jsou dechové rehabilitace a pro Davídka také rehabilitace kvůli skoliotickému držení těla a dalším povoleným svalům, většinou z toho jak se automaticky snaží ulehčit si dýchání.

.

Po prvním zápalu plic má stále nález na plicích (více jak rok), bronchoskopie nepomohla, takže ho čeká ještě v listopadu CT plic a další bronchoskopie, zřejmě už je to poškození trvalé. Ještě do té doby stihnul další zápal plic, tentokrát kombinovaný i se zánětem pohrudnice, tak se toho listopadu trochu děsíme :o). Bývá už více unavený, ale letos šel do školy, tak doufáme, že to všechno v pohodě zvládne, i přesto :-).

.

Primární ciliární dyskineze je dědičné onemocnění charakterizované abnormalitami ve struktuře nebo funkci řasinek. V dýchacích cestách je hlavní funkcí řasinek posunovat hlen a v něm zachycené nečistoty orálním směrem. To je možné díky tomu, že řasinky jsou orientovány stejným směrem (k dutině ústní), jejich pohyb je synchronizovaný, má přesně daný vzorec a společnou frekvenci.

.

.

.


Zrnka vyhlašují veřejnou sbírku na pořízení malého přenosného inhalátoru

.

.

Věříme, že tento inhalátor mu usnadní život - kratší inhalace by určitě ráno před odchodem do školy byly pro něj určitě přínosné, stejně jako možnost inhalovat v podstatě kdekoliv a kdykoliv.

.

.

.

Pokud i vy chcete Davídkovi přispět, zašlete finanční dar na č.ú. 3789354087/5500,  VS 333.

Sbírka bude ukončena k 15.11.2013.

.

Více se o Davídkovi dovíte ZDE.

3.9.2013 – uhrazeny homeopatika ve výši 1.345,- Kč.

11.3.2013 – uhrazen inhalátor ve výši 24.472,- Kč.

11.3.2013 – uhrazena faktura za BOSU ve výši 2.460,- Kč.

Napsat komentář